CLS5D11HPNP-2R2NC
Mfr.Part #
CLS5D11HPNP-2R2NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 1.7A 70 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Functions :
1
Package / Case :
Nonstandard
Series :
CLS5D11/HP
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
1.25mm
Tolerance :
±30%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
2.2μH
Number of Terminations :
2
Max DC Current :
1.7A
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Size / Dimension :
0.230Lx0.230W 5.85mmx5.85mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
1.7A
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.049 1.25mm
Shielding :
yes
Current - Saturation :
2A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Depth :
6.15mm
Test Frequency :
100kHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CLS5D11HPNP-2R2NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD