CLS4D28NP-220NC
Mfr.Part #
CLS4D28NP-220NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 950MA SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Unknown
Current Rating :
950mA
Inductance :
22μH
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
4
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.95A
Shielding :
HTS Code :
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Series :
CLS4D28
Special Feature :
USER CONFIGURABLE AS TRANSFORMER
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Size / Dimension :
0.197Lx0.189W 5.00mmx4.80mm
Number of Functions :
2
Current - Saturation :
550mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CLS4D28NP-220NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD