CL31C471JGFNNNE
Mfr.Part #
CL31C471JGFNNNE
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness :
1.397mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
20 Weeks
Capacitance :
470pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
e3
Voltage :
500V
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Voltage - Rated DC :
500V
Height :
1.25mm
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Surface Mount, MLCC
Length :
3.2mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CL31C471JGFNNNE
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL31C471JGFNNNE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1206 (3216 Metric), Number of Terminations:2, Voltage:500V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, CL31C471JGFNNNE pinout, CL31C471JGFNNNE datasheet PDF, CL31C471JGFNNNE amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL31C471JGFNNNE ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL31C471JGFNNNE
CL 470pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)