CL31A106KAHNNNF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL31A106KAHNNNF
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
X5R
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
22 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
10μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Temperature Coefficient :
X5R
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
1.6mm
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
CL
Length :
3.2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 13 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness :
1.8034mm
Depth :
1.6mm
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CL31A106KAHNNNF
Samsung Electro-Mechanics CL31A106KAHNNNF
CL 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)