CL31A106KOHNNNE
Mfr.Part #
CL31A106KOHNNNE
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Metric) :
Published :
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Number of Terminations :
2
Length :
3.2mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Series :
CL
Multilayer :
yes
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Depth :
1.6mm
Temperature Characteristics Code :
X5R
Thickness :
1.8034mm
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated DC :
16V
Material :
Ceramic
Height :
1.6mm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
X5R
Voltage :
16V
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CL31A106KOHNNNE
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL31A106KOHNNNE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1206 (3216 Metric), Operating Temperature:-55°C~85°C, Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:16V, CL31A106KOHNNNE pinout, CL31A106KOHNNNE datasheet PDF, CL31A106KOHNNNE amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL31A106KOHNNNE ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL31A106KOHNNNE
CL 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)