CL31C3R9BBCNNNC
Mfr.Part #
CL31C3R9BBCNNNC
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 1206
Stock
51
In Stock :
51
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Imperial) :
1206
Depth :
1.6mm
Thickness :
990.6μm
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
2008
Factory Lead Time :
22 Weeks
Height :
850μm
Capacitance :
3.9pF
Datasheets
CL31C3R9BBCNNNC
Samsung Electro-Mechanics CL31C3R9BBCNNNC
CL 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)