CL31B334KBH5PNF
Mfr.Part #
CL31B334KBH5PNF
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Published :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive
Voltage :
50V
Height :
1.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Multilayer :
CL
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Capacitance :
0.33μF
Factory Lead Time :
22 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
AEC-Q200
Dielectric Material :
Ceramic
X7R
Length :
3.2mm
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
CL31B334KBH5PNF
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL31B334KBH5PNF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:50V, Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:1206 (3216 Metric), CL31B334KBH5PNF pinout, CL31B334KBH5PNF datasheet PDF, CL31B334KBH5PNF amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL31B334KBH5PNF ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL31B334KBH5PNF
CL 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)