CL31B224KACWPNC
Mfr.Part #
CL31B224KACWPNC
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Feature :
Open Mode
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.22µF
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
Automotive
Thickness :
990.6μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Published :
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Datasheets
CL31B224KACWPNC
Samsung Electro-Mechanics CL31B224KACWPNC
CL 0.22μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)