CL31B103KHFNNNE
Mfr.Part #
CL31B103KHFNNNE
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
Published :
HTS Code :
Multilayer :
yes
Factory Lead Time :
22 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
10000pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
1206 (3216 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
630V
Thickness :
1.397mm
Height :
1.25mm
Pbfree Code :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2mm
Tolerance :
±10%
Voltage :
630V
Lead Free :
Lead Free
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
CL31B103KHFNNNE
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL31B103KHFNNNE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1206 (3216 Metric), Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:630V, CL31B103KHFNNNE pinout, CL31B103KHFNNNE datasheet PDF, CL31B103KHFNNNE amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL31B103KHFNNNE ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL31B103KHFNNNE
CL 10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)