CL21X107MRYNNWE
Mfr.Part #
CL21X107MRYNNWE
Description
CAP CER 100UF 4V X6S 0805
Temperature Coefficient :
X6S
RoHS :
Details
Capacitance :
100 µF
Packaging :
MouseReel
Tolerance :
±20%
Product Status :
Active
Brand :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Voltage - Rated :
4V
Product Type :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series :
CL
Lead Style :
Package :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Subcategory :
Capacitors
Features :
Failure Rate :
Product Category :
Samsung
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Datasheets
CL21X107MRYNNWE
Samsung Electro-Mechanics CL21X107MRYNNWE
CL 100 μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 105°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
CL21X107MRYNNWE Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X6S.
CL21X107MRYNNWE Features
a size/dimension of 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)