CL21F334ZBFNNNG
Mfr.Part #
CL21F334ZBFNNNG
Description
CAP CER 0.33UF 50V Y5V 0805
Stock
3
In Stock :
3
Ceramic Capacitors
Voltage :
50V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Temperature Coefficient :
Y5V F
Tolerance :
-20% +80%
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.33μF
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Depth :
1.25mm
Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Case Code (Imperial) :
0805
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness :
1.3462mm
JESD-609 Code :
e3
Height :
1.25mm
Dielectric :
Y5V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
CL
Published :
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
CL21F334ZBFNNNG
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21F334ZBFNNNG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Operating Temperature:-30°C~85°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Terminations:2, Package / Case:0805 (2012 Metric), CL21F334ZBFNNNG pinout, CL21F334ZBFNNNG datasheet PDF, CL21F334ZBFNNNG amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21F334ZBFNNNG ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL21F334ZBFNNNG
CL 0.33μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)