CL21B334KBFNFNE
Mfr.Part #
CL21B334KBFNFNE
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805
Height :
1.25mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
X7R
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
X7R
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Depth :
1.25mm
Thickness :
1.3462mm