CL21B224KOFNNNE
Mfr.Part #
CL21B224KOFNNNE
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Thickness :
1.3462mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
HTS Code :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
2
Case Code (Metric) :
Capacitance :
0.22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Height :
1.25mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Voltage - Rated DC :
16V