CL21B224KCFSNWE
Mfr.Part #
CL21B224KCFSNWE
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805
Stock
907
In Stock :
907
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.22µF
yes
Dielectric Material :
Published :
2008
Pbfree Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
CL21B224KCFSNWE
Samsung Electro-Mechanics CL21B224KCFSNWE
CL 0.22μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)