CL21B182KDCNNNC
Mfr.Part #
CL21B182KDCNNNC
Description
CAP CER 1800PF 200V X7R 0805
Stock
176
In Stock :
176
CL
Voltage - Rated DC :
200V
Thickness :
939.8μm
Depth :
1.25mm
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
0805
Published :
2008
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
2mm
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Height :
850μm
Capacitance :
1800pF
Datasheets
CL21B182KDCNNNC
Samsung Electro-Mechanics CL21B182KDCNNNC
CL 1800pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)