CL21B154KBFNNNG
Mfr.Part #
CL21B154KBFNNNG
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Surface Mount
Height :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.15μF
CL
Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Voltage :
50V
Factory Lead Time :
22 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Multilayer :
yes
Depth :
1.25mm
Thickness :
1.3462mm
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CL21B154KBFNNNG
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21B154KBFNNNG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:2, Voltage:50V, Package / Case:0805 (2012 Metric), CL21B154KBFNNNG pinout, CL21B154KBFNNNG datasheet PDF, CL21B154KBFNNNG amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21B154KBFNNNG ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL21B154KBFNNNG
CL 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)