CL21B105KAFNNNG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL21B105KAFNNNG
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0805
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Depth :
1.25mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
1μF
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Voltage :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
X7R
Height :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness :
1.3462mm
Material :
Ceramic
Width :
1.2446mm
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Series :
CL
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Datasheets
CL21B105KAFNNNG
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21B105KAFNNNG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:25V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0805 (2012 Metric), CL21B105KAFNNNG pinout, CL21B105KAFNNNG datasheet PDF, CL21B105KAFNNNG amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21B105KAFNNNG ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL21B105KAFNNNG
CL 1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)