CL21B104KBC5PNL
Mfr.Part #
CL21B104KBC5PNL
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Length :
2mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Automotive
Voltage :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
850μm
X7R
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Depth :
1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
2012
Multilayer :
yes
Factory Lead Time :
22 Weeks
Capacitance :
0.1μF
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
CL
Datasheets
CL21B104KBC5PNL
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21B104KBC5PNL from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0805 (2012 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:50V, CL21B104KBC5PNL pinout, CL21B104KBC5PNL datasheet PDF, CL21B104KBC5PNL amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21B104KBC5PNL ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL21B104KBC5PNL
CL 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)