CL21B104KACNNWC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL21B104KACNNWC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
Ceramic
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Size Code :
Termination :
WRAPAROUND
Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Ceramic
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
X7R
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
2mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitance :
100nF
Datasheets
CL21B104KACNNWC
Samsung Electro-Mechanics CL21B104KACNNWC
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic