CL21B104KACNNNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL21B104KACNNNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
22 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
CL
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.1μF
Length :
2mm
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Voltage :
25V
Depth :
1.25mm
Multilayer :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
850μm
Contact Plating :
Tin
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Thickness :
939.8μm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CL21B104KACNNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21B104KACNNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Package / Case:0805 (2012 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:25V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, CL21B104KACNNNC pinout, CL21B104KACNNNC datasheet PDF, CL21B104KACNNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21B104KACNNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL21B104KACNNNC
CL 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)