CL21A475KPFNNWE
Mfr.Part #
CL21A475KPFNNWE
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Temperature Coefficient :
X5R
Capacitance :
4.7μF
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
22 Weeks
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
CL21A475KPFNNWE
Samsung Electro-Mechanics CL21A475KPFNNWE
CL 4.7μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)