CL21A475KPFNNNF
Mfr.Part #
CL21A475KPFNNNF
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805
Stock
400
In Stock :
400
Depth :
1.25mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Voltage :
10V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
4.7μF
Thickness :
1.3462mm
Height :
1.25mm
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±10%
Published :
2008
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Datasheets
CL21A475KPFNNNF
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21A475KPFNNNF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C, Voltage:10V, Number of Terminations:2, Package / Case:0805 (2012 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, CL21A475KPFNNNF pinout, CL21A475KPFNNNF datasheet PDF, CL21A475KPFNNNF amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL21A475KPFNNNF ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL21A475KPFNNNF
CL 4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)