CL21A106KQCLNNC
Mfr.Part #
CL21A106KQCLNNC
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
EAR99
Voltage - Rated DC :
6.3V
Case Code (Imperial) :
Height :
850μm
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Thickness :
939.8μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Depth :
1.25mm
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Capacitance :
10μF
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Feature :
LOW PROFILE
Tolerance :
±10%