CL21A106KOCLRNC
Mfr.Part #
CL21A106KOCLRNC
Description
CAP CER 10UF 16V X5R 0805
Depth :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Published :
2008
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Capacitance :
10μF
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
0805
yes
Case Code (Metric) :
Length :
2mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V
22 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Lead Free :
Lead Free
Thickness :
939.8μm
Height :
850μm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Datasheets
CL21A106KOCLRNC
Samsung Electro-Mechanics CL21A106KOCLRNC
CL 10μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)