CL1110-2-100TR-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL1110-2-100TR-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
4-SMD
Datasheet
Download
Description
IND CL1110 400NH 15A 2-PHASE
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
0.69mOhm Max
Supplier Device Package :
4-SMD
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Product Status :
Active
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
Current - Saturation (Isat) :
15A
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Size / Dimension :
0.374" L x 0.449" W (9.50mm x 11.40mm)
Inductance :
450 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Material - Core :
Ferrite
Package / Case :
Features :
2 Phase
Series :
CL
Type :
Datasheets
CL1110-2-100TR-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD