CKR23CG681KR-LL
Mfr.Part #
CKR23CG681KR-LL
Description
CAP CER 680PF 200V NP0 2-DIP
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
680pF
Height :
3.94mm
Depth :
2.34mm
Lead Pitch :
8.255mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
Lead Spacing :
0.325 8.25mm
Height Seated (Max) :
0.195 4.95mm
Datasheets
CKR23CG681KR-LL
Military, MIL-PRF-39014, CKR23 680pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C Military Through Hole 2-DIP
CKR23CG681KR-LL Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.8.255mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
CKR23CG681KR-LL Features
a size/dimension of 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm