CKR22CG822KP
Mfr.Part #
CKR22CG822KP
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 2-DIP
Depth :
2.34mm
Height Seated (Max) :
0.175 4.45mm
Temperature Characteristics Code :
CG
Length :
6.6mm
Lead Spacing :
0.325 8.25mm
Capacitance :
8200pF
Lead Pitch :
8.255mm
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
Thickness :
2.34mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Height :
3.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Failure Rate :
P (0.1%)