CKR22CG822FS-LL
Mfr.Part #
CKR22CG822FS-LL
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 2-DIP
Height :
3.25mm
Lead Spacing :
0.325 8.25mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
8200pF
Depth :
2.34mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.175 4.45mm
Lead Pitch :
8.255mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
CKR22CG822FS-LL
Military, MIL-PRF-39014, CKR22 8200pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C Military Through Hole 2-DIP
CKR22CG822FS-LL Overview
A program's size/dimension is 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 8.255mm.
CKR22CG822FS-LL Features
a size/dimension of 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm