CKR22CG682JR-LL
Mfr.Part #
CKR22CG682JR-LL
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 2-DIP
Depth :
2.34mm
Height :
3.25mm
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.175 4.45mm
Lead Spacing :
0.325 8.25mm
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
8.255mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
CKR22CG682JR-LL
Military, MIL-PRF-39014, CKR22 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C Military Through Hole 2-DIP
CKR22CG682JR-LL Overview
This device's program size/dimension is 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
CKR22CG682JR-LL Features
a size/dimension of 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm