CKR22CG681KS-LL
Mfr.Part #
CKR22CG681KS-LL
Description
CAP CER 680PF 100V NP0 2-DIP
Depth :
2.34mm
Height Seated (Max) :
0.175 4.45mm
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Spacing :
0.325 8.25mm
Capacitance :
680pF
Lead Pitch :
8.255mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
3.25mm
Datasheets
CKR22CG681KS-LL
Military, MIL-PRF-39014, CKR22 680pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C Military Through Hole 2-DIP
CKR22CG681KS-LL Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 8.255mm.
CKR22CG681KS-LL Features
a size/dimension of 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm