CKR22CG392KM
Mfr.Part #
CKR22CG392KM
Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 2-DIP
Not Applicable
Number of Pins :
Radial
Pbfree Code :
No
Temperature Characteristics Code :
CG
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
3.25mm
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Capacitance :
3900pF
Length :
6.6mm
Failure Rate :
M (1%)
Voltage - Rated :
50V
Thickness :
2.34mm
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
C0G NP0
ECCN Code :
EAR99
Depth :
2.34mm
Lead Spacing :
0.325 8.25mm
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm