CKR22CG330KP
Mfr.Part #
CKR22CG330KP
Description
CAP CER 33PF 200V NP0 2-DIP
Tolerance :
±10%
Capacitance :
33pF
Height :
3.25mm
Depth :
2.34mm
Mount :
Lead Spacing :
0.325 8.25mm
Lead Pitch :
8.255mm
C0G
Feature :
Military
Applications :
High Reliability
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Height Seated (Max) :
0.175 4.45mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
CKR22CG330KP
Military, MIL-PRF-39014, CKR22 33pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C Military Through Hole 2-DIP
CKR22CG330KP-LL Overview
Ceramic capacitor is 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 8.255mm.
CKR22CG330KP-LL Features
a size/dimension of 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm