CKR22CG182KR
Mfr.Part #
CKR22CG182KR
Description
CAP CER 1800PF 100V NP0 2-DIP
Height :
3.25mm
Length :
6.6mm
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
Dielectric :
C0G
Depth :
2.34mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±10%
Thickness :
2.34mm
Temperature Characteristics Code :
CG
Height Seated (Max) :
0.175 4.45mm
Capacitance :
1800pF
Lead Pitch :
8.255mm
Failure Rate :
R (0.01%)