CKR22CG151JR
Mfr.Part #
CKR22CG151JR
Description
CAP CER 150PF 200V NP0 2-DIP
Height :
3.25mm
Thickness :
2.34mm
Length :
6.6mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.175 4.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Spacing :
0.325 8.25mm
Lead Pitch :
8.255mm
Temperature Characteristics Code :
CG
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
150pF
Published :
Depth :
2.34mm