CKR22CG102FR-LL
Mfr.Part #
CKR22CG102FR-LL
Description
CAP CER 1000PF 200V NP0 2-DIP
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.175 4.45mm
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
Lead Spacing :
0.325 8.25mm
Dielectric :
C0G
Depth :
2.34mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Pitch :
8.255mm
Tolerance :
±1%
Height :
3.25mm
Capacitance :
1000pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CKR22CG102FR-LL
Military, MIL-PRF-39014, CKR22 1000pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C Military Through Hole 2-DIP
CKR22CG102FR-LL Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
CKR22CG102FR-LL Features
a size/dimension of 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm