CKR22BX473MR
Mfr.Part #
CKR22BX473MR
Description
CAP CER 0.047UF 50V BX 2-DIP
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
yes
Mount :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
Height :
3.25mm
Thickness :
2.34mm
Number of Terminations :
2
Published :
Size / Dimension :
0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
No
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
6.6mm
Lead Pitch :
8.255mm
Capacitance :
0.047µF
Dielectric :
X7R
Pbfree Code :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Spacing :
0.325 8.25mm
Depth :
2.34mm
Height Seated (Max) :
0.175 4.45mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Voltage - Rated :
50V