CKCM25JB0J105M080AA
Mfr.Part #
CKCM25JB0J105M080AA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0504 (1410 Metric)
Description
CAP ARRAY 1.0UF 6.3V JB 0504
Stock
758
In Stock :
758
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Packaging :
Cut Tape (CT)
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
0504
Capacitance :
1μF
Number of Functions :
2
Size / Dimension :
0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Case Code (Metric) :
1410
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Number of Capacitors :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Plating :
Tin
Number of Elements :
1
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0504 (1410 Metric)
Terminal Pitch :
640μm
Dielectric Material :
Ceramic
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Temperature Characteristics Code :
JB
Voltage - Rated :
6.3V
Series :
CKC
Length :
1.37mm
Width :
1mm
Max Operating Temperature :
85°C
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Termination :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Circuit Type :
Isolated
Min Operating Temperature :
-25°C
Temperature Coefficient :
JB
Number of Terminations :
4
TDK Corporation CKCM25JB0J105M080AA
CKC Series 1μF ±20% 4 Terminations JB 0504 (1410 Metric) Ceramic Surface Mount