CKCA43JB1E473M100AA
Mfr.Part #
CKCA43JB1E473M100AA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP ARRAY 0.047UF 25V JB 1206
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Series :
CKC
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
8
Capacitance :
0.047µF
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
WRAPAROUND
Max Operating Temperature :
85°C
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
25V
Length :
3.2mm
Circuit Type :
Isolated
JESD-609 Code :
e3
Terminal Pitch :
800μm
Min Operating Temperature :
-25°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
JB
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Contact Plating :
Tin
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Temperature Characteristics Code :
JB
Number of Elements :
1
Width :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Number of Functions :
4
Height Seated (Max) :
0.045 1.15mm
Mount :
Surface Mount
TDK Corporation CKCA43JB1E473M100AA
CKC Series 0.047μF ±20% 8 Terminations JB 1206 (3216 Metric) Ceramic Surface Mount