CKC18X752MDGAC7800
Mfr.Part #
CKC18X752MDGAC7800
Description
KC-LINK 1812 7.5NF 1000VDC C0G
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Capacitance :
7500 pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
KEMET CKC18X752MDGAC7800
KC-LINK 7500 pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18X752MDGAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CKC18X752MDGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)