CKC18X682KDGAC7800
Mfr.Part #
CKC18X682KDGAC7800
Description
KC-LINK 1812 6.8NF 1000VDC C0G
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Capacitance :
6800 pF
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
KEMET CKC18X682KDGAC7800
KC-LINK 6800 pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18X682KDGAC7800 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G, NP0.
CKC18X682KDGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)