CKC18X472MCGAC7800
Mfr.Part #
CKC18X472MCGAC7800
Description
KC-LINK 1812 4.7NF 500VDC C0G
Thickness (Max) :
0.055" (1.40mm)
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
4700 pF
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
KEMET CKC18X472MCGAC7800
KC-LINK 4700 pF 500V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18X472MCGAC7800 Overview
This device's program size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
CKC18X472MCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)