CKC18X333MWGACAUTO
Mfr.Part #
CKC18X333MWGACAUTO
Description
KC-LINK 1812 33NF 650VDC C0G
Capacitance :
0.033 µF
Dielectric :
C0G (NP0)
Subcategory :
Capacitors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Termination Style :
SMD/SMT
1812 (4532 Metric)
Product Type :
Active
Product :
General Type MLCCs
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Packaging :
Reel
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Brand :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Class :
Class 1
Width :
3.2 mm
Length :
4.5 mm
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Voltage - Rated :
650V
Tolerance :
±20%
Termination :
Flexible (Soft)
KC-LINK
Type :
Commercial and Automotive Grade MLCCs
Failure Rate :
RoHS :
Details
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
KEMET CKC18X333MWGACAUTO
KC-LINK 0.033 μF 650V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18X333MWGACAUTO Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G, NP0.
CKC18X333MWGACAUTO Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)