CKC18X333MWGAC7210
Mfr.Part #
CKC18X333MWGAC7210
Description
KC-LINK 1812 33NF 650VDC C0G
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance :
0.033 µF
Voltage - Rated :
650V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±20%
Length :
4.5 mm
Width :
3.2 mm
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
KEMET CKC18X333MWGAC7210
KC-LINK 0.033 μF 650V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18X333MWGAC7210 Overview
A 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC18X333MWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)