CKC18X333GCGACAUTO
Mfr.Part #
CKC18X333GCGACAUTO
Description
KC-LINK 1812 33NF 500VDC C0G
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Qualification :
AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
Width :
3.2 mm
Length :
4.5 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Capacitance :
0.033 µF
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings :
AEC-Q200
Product Type :
Ceramic Capacitors
KEMET CKC18X333GCGACAUTO
KC-LINK 0.033 μF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18X333GCGACAUTO Overview
Programs on this device are of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G, NP0 being the highest temperature coefficient.
CKC18X333GCGACAUTO Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)