CKC18X273MWGACAUTO
Mfr.Part #
CKC18X273MWGACAUTO
Description
KC-LINK 1812 27NF 650VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
650V
Length :
4.5 mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Width :
3.2 mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.027 µF
Ratings :
AEC-Q200
KEMET CKC18X273MWGACAUTO
KC-LINK 0.027 μF 650V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18X273MWGACAUTO Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G, NP0.
CKC18X273MWGACAUTO Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)