CKC18X273MCGAC7800
Mfr.Part #
CKC18X273MCGAC7800
Description
KC-LINK 1812 27NF 500VDC C0G
Capacitance :
0.027 µF
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Applications :
Boardflex Sensitive
KEMET CKC18X273MCGAC7800
KC-LINK 0.027 μF 500V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18X273MCGAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CKC18X273MCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)