CKC18X223FCGAC7210
Mfr.Part #
CKC18X223FCGAC7210
Description
KC-LINK 1812 22NF 500VDC C0G
Voltage - Rated :
500V
Length :
4.5 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Capacitance :
0.022 μF
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
Width :
3.2 mm
Tolerance :
±1%
Ceramic Capacitors
KEMET CKC18X223FCGAC7210
KC-LINK 0.022 μF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18X223FCGAC7210 Overview
This device's program size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
CKC18X223FCGAC7210 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)