CKC18X123KWGAC7210
Mfr.Part #
CKC18X123KWGAC7210
Description
KC-LINK 1812 12NF 650VDC C0G
Tolerance :
±10%
Length :
4.5 mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Packaging :
Reel
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
650V
Capacitance :
0.012 µF
Failure Rate :
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Width :
3.2 mm
C0G (NP0)
KEMET CKC18X123KWGAC7210
KC-LINK 0.012 μF 650V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18X123KWGAC7210 Overview
Ceramic capacitor is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G, NP0.
CKC18X123KWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)