CKC18C912MCGAC7800
Mfr.Part #
CKC18C912MCGAC7800
Description
KC-LINK 1812 9.1NF 500VDC C0G
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
9100 pF
KEMET CKC18C912MCGAC7800
KC-LINK 9100 pF 500V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C912MCGAC7800 Overview
A 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC18C912MCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)