CKC18C822KWGAC7210
Mfr.Part #
CKC18C822KWGAC7210
Description
KC-LINK 1812 8.2NF 650VDC C0G
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
650V
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Capacitance :
8200 pF
1812 (4532 Metric)
KEMET CKC18C822KWGAC7210
KC-LINK 8200 pF 650V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
CKC18C822KWGAC7210 Overview
This device's program size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
CKC18C822KWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)